Ubisoft Hikaye Direktörü Navid Khavari, 'Far Cry 6'nın Politik Bir Video Oyunu Olacağını Açıkladı

Bilgisayar oyun politiktir. Bu kaçınılmaz bir gerçektir ki sonunda herkesin kabul etmesi gerekecektir. Engelleri aşan, yöntemlerini zombi kalabalığından vuran ve psikolojik yaralanmalar geçiren kahramanlar hakkında hikayeler içeren bir pazar, aslında hikayelerinin doğası gereği politik olduğunu kabul etmekte sürekli zorlandı. Evet, Last Dream VII , dünyayı mahvetmek isteyen kötü bir güçten korumak için bir grup beklenmedik kahramanın bir araya gelmesiyle ilgili bir hikaye. Sanayileşme ve şirketlerin çevre üzerindeki sonuçlarına dair bariz yorumları gözden kaçırmak, video oyununa ve tasarımcılara haksızlık olur.

Bilgisayar oyunu nadiren açıkça politik olabilir, ancak doğası gereği politiktir ve bu da yaklaşımı yapan şeyin bir parçası haline gelir Far Cry 6 çok etkileyici. Far Cry ve Ubisoft, video oyunlarında siyasete tamamen yabancı değiller, ancak bu, video oyunlarında politik açıklamalar yapmakla ilgili olduğunda, aslında sürekli olarak hangi tarafa dayandırmak istediği ile savaşan bir iş. Onların Assassins Creed franchise’ları düzenli olarak bir kadın baş karakter kullanıyor, ancak pazarlamaları, kutu sanatlarını kontrol ettiği için erkek başrol karakterine odaklanıyor. Aynı şekilde, ilerlemedeki video oyunları arasında Black Lives Matter’ın bir terörist komplo olduğunu gösterdiklerinde de af dilemeleri gerekiyordu. Far Cry var.

Pazarlanan Far Cry 5 Kendisini belirtecek bir şeyi olan ve kenara basacak bir video oyunu olarak. Çoğu mesaj oldukça uysal olduğundan ve video oyununun kendisi hala birçok Far Cry video oyununun içinde bulunduğu saçma mantıksız dünyaya daha fazla düştüğü için iyi düştü. Bu her zaman kötü bir şey değil, ancak pazarladıkları için Kimsenin öfkelenmemesini sağlamaya çok odaklanırken alenen politik bir şey olarak, gerçekten dümdüz düştü. Bir video oyunu hem gülünç hem de politik olabilir. Hiciv her şeyden önce bir şey, ancak Ubisoft’un göstermekte zorlandığı bir özenle yönetilmesi gerekiyor.

Şimdiye kadar, Far Cry 6’nın fragmanları, siyasete yeniden meydan okuyacak bir video oyunu gösteriyor. Bu sefer, Küba gibi uluslardan son derece etkilenen modern dönüşümü konu alan bir hikaye. Bunun siyasi olup olmayacağından hala emin değil misiniz? Tasarımcılar, hayranlara yazdıkları bir denemede kendilerinden böyle bahsetmişlerdir. Bu siyasetle ilgili bir video oyunu olacak.

Oyuncuların keşfedeceği şey hayali bir bağlam içinde çağdaş, çağdaş bir dönüşümün siyasi karmaşıklığını yakalamaya yönelik bakış açısı çabaları olan bir hikaye. Aslında eylem, deneyim ve yürekten anlatmaya çalıştık, ancak bu da aynı şekilde zor endişeler sormaktan korkmuyor. Far Cry, DNA’sında tamamen büyümüş, hafiflik ve mizahla dengelenmiş karmaşık stillere sahip olmayı amaçlayan bir marka adıdır. Biri diğeri olmadan varolmaz ve bu dengeyi gerçekten özenle sağlamaya çalıştık. Tek umudum, hikayenin politik yansımaları üzerine sert bakış açıları oluşturmadan önce, hikayenin kendisini tanıtmasına izin vermemiz.

Aslında siyasetin bilgisayar oyununda kaldığını sürekli olarak anladık, ancak siyaseti çok iyi anlatmaya çalışan bilgisayar oyunu örneğine sahip değiliz. Far Cry aslında daha önce bu konuda çalışmayı bıraktı, ancak Far Cry 6 , Far Cry 5 Ubisoft, tasarımcıların kendi hikayelerini bildirmelerine izin veriyorsa, bu, Ubisoft’un uzun süredir başarmaya çalıştığı şeyi yapan video oyunu olabilir. uzun zaman. Anlatı yönetmeni Navid Khavari, aslında video oyununun zor endişeler gerektireceğini belirtti. Ubisoft’un aynı şekilde bazı sert yanıtlar vermesini sağladığını umalım.

.