Tyrese Haliburton'un Diz Yaralanması Nedeniyle Sezonun Kalan Süresini Kaçırması Bekleniyor

ESPN’den Adrian Wojnarowski’ye göre, Kings acemi gardiyan Tyrese Haliburton’ın sezonu sona erdi. Pazar günü Mavericks’e karşı sol dizini inciten Haliburton’un başına Woj, sol dizinde hiçbir bağ hasarı göstermeyen bir MRI geçirdi. O da cerrahi tedaviye ihtiyaç duymayacak.

Haliburton, Pazar gecesi Dallas’a karşı kazanılan başarıda yaralanmayı sürdürdükten sonra mahkemeyi terk etmek için yardım istedi. Haliburton etkileyici bir acemi sezonu geçirdi, dengeleme 13 puanları, 5,3 yardım ve 1,5 çekim yaptı. https://t.co/YXmoOin1c2

— Adrian Wojnarowski (@wojespn) Might 5, 2021

Günün önceki saatlerinde, Kings koçu Luke Walton grubun Haliburton hakkında “olumlu” olduğunu, ancak belirli bir yükseltme yapmadığını belirtti. Sacramento aslında raporu doğruladığı için yaptı.

Haliburton, 13 ‘daki 2015 ‘ın Iowa Eyaletinden seçilmesi, aslında ligin en iyi acemileri arasında yer aldı. Çoğu zaman yedek kulübesinden çıkarken, Sacramento’nun De’Aaron Fox’un arkasındaki ikinci geliştiricisi olarak video oyunu başına puanları 13 ve 5.3 yardımı dengeliyor. Son zamanlarda, Fox sağlık ve zindelik prosedürleri nedeniyle dışarıdayken Fox’un bulunduğu yerde başladı. Fox hala grupla birlikte değil, Delon Wright’ı her iki korumanın da dışarıda bırakılmasıyla başlangıç çizgisine düşürüyor.

Yeni başlayanlar arasında, Fox video oyunu başına puan bakımından 3., yardımlarda 2., çekişte 2. ve oynanan toplam dakika sayısında 5. sırada yer alıyor. Yılın Acemi ödülünü kazanamayabilir, ancak kendisini kesinlikle birinci takım All-Rookie’nin LaMelo Ball ve Anthony Edwards benzerliğini bahşettiği tartışmaya dahil etti. Ve Fox ile Haliburton, Krallara etrafında geliştirilecek bir şeyler sağlıyor.

Aynı şekilde, o yıl için sağlanmış olması da mantıklı geliyor. Kralların oyun içi umutları mahvoldu, bu yüzden acele etmesi gereken hiçbir şey yok. Mavericks’e karşı sakatlığını görmek de korkutucuydu – Haliburton’a olay gerçekleştikten sonra sahadan yardım edilmesi gerekiyordu. Onu kapatmak çok daha iyi, yüzde 100 almasına izin verin ve bir dahaki sefere Haliburton ve Fox’un işbirliklerinin 2. yılında koşarak yere vurmasını bekleyin.

.