The Nuggets, Damian Lillard'dan Tüm Zamanların Verimliliğine Rağmen Video oyunu 5'te Blazers'ı Geçti

Düşünme Seri öncesi beklentilerle ilgili olarak, Denver Nuggets ve Portland Path Blazers’ın ön maçlarının ilk 4 video oyununu 2-2 berabere oynamaları uygundu. Portland en güncel başarıyı Denver’ın can sıkıcı bir flopundan yararlanarak ve 82’e seyahat ederek elde etti. – Video oyununda puan kazanma 4.

Yine de, Nuggets sık sık temel Video oyunu 5 için evine döndü ve kendi yapılarında, Nikola Jokic’in grubu için artan iyimserlik için bir faktör vardı. 55 dakikalık bir savaştan sonra Damian Lillard, Nuggets buna dayandı ve bir 147-

ile ayrıldı. seride 3-2 öne geçme zaferi.

Denver, yöntemlerini bozan her şeye rağmen tahliyeden uzaklaştı. açılış tutanakları. Nuggets ile açıldı.) -1 Austin Rivers’tan 2 üçlük içeren seri ve sonuç olarak kontrolü ele aldılar.

Portland 7’ye kadar puan vermedi: 28 ilk çeyreğin işareti, teknik olarak kötü bir tamamen serbest atışa dönüşüyor ve 6’ya kadar bir sepet yaratmadılar. : 46 açılış süresinde konaklayanlar. Blazers ilk 8 atışını kaçırdı (3 top kaybıyla) ve hücumlarını ile keşfettilerken) İlk çeyreğin son 8 dakikasında sayı, savunma da önemli bir sorundu.

Nuggets kadar) açılış çeyreğinde ve Denver şutu 58 ile döşemeden yüzde

yardım eder. Basit kovalara ek olarak, ev grubu 7-for- ve Portland’ın geçirgen direncinden en iyi şekilde yararlandı.

Blazers açıklarını 147 puanları erken 2. çeyrekte bu artış kısa sürdü. Nuggets’ın golü düz bir şekilde 105 alın -23 önde, yedek gard Markus Howard’dan arka arkaya 3 saniye sürüyor ve Portland’ı neredeyse 3 dakika puansız tutuyor.

Denver tüm alet çantasını çalıştırdı, puanlama yaptı 53 puan ilk dakika ve çekim 115 döşemeden yüzde. 2. çeyreğin ortasında, Blazers’ın Nuggets’ın kuru bir dönem geçirmesi üzerine gelen büyük bir koşu ile işler bir sente döndü.

Portland attı 05 arka arkaya sayı atarken, Denver 8 düz şutu kaçırdı. Nuggets 4 dakikadan fazla reyting alamadı ve aynı zamanda Blazers, Lillard’ın arkasında ısındı.

Genel olarak, Portland ilk yarıyı 147 kapattı. -6 koşu, bir kesme – puan farkı 3’e. Blazers attı 27 2. çeyrekteki sayılardan oluşan 13 Lillard ve CJ McCollum’dan geldi ve 2. yarı buraya geldiğinde yepyeni bir video oyunuydu.

Ne yazık ki Denver için 3. çeyreğin başlangıcı 2. çeyreğin tamamlanması gibi geldi. Nuggets ilk maçta 5 (!!) faul için düdük çaldı 58 2. yarının saniyeleri ve ilk mola verildiğinde, Portland video oyununun başladığını düşünerek video oyununu ilk kez bağlamıştı.

Nuggets yakın vadede toparlandı ve 3. çeyrekte bir kez daha altı sayılık bir fark aldı. Lillard işleri devam ettirdi ve Jokic, 4 kişiyle bir yetkiliyle tartıştığı için teknik bir kötülüğe çağrıldığında: ayrıldıktan sonra, Lillard Portland’a bahşiş vermek için ücretsiz bir atış yaptı. gecenin ilk ipucu. Blazers orada yapılmadı, bir -2 147 korumak için gidin -55 bir olanı yönlendirmek ve bitirmek – nokta dönüşü (57 -17) ilk yarıya kıyasla.

Gürültülü bir 3. çeyreğin ardından ortalık yatışınca, Portland ile iki puanlık bir fark tutturdu.) dakika kalıyor. Son derece eğlenceli bir tarzda, video oyunu kapanış süresinin başlamasına yakın kaldı, ardından 2 grup karşılıklı koşu yaptı. Nuggets üst üste 8 sayı attı ve 105-

aldı. 8 dakikadan az bir süre kala öndeydi ve yerleşmeden önce, Blazers arka arkaya 7 ile cevap verdi. 6 dakika kalarak bağlayın.

Tuhaf bir seride, Blazers pivotu Jusuf Nurkic

2 faul verdi. saniye, son ihlal onu 6 faulle dolduruyor. Bu büyük bir hamleydi çünkü Nurkic, şüphesiz, Portland’ın en iyi iç koruyucusu ve Denver için hemen hemen alan açıldı. Nuggets hızlı bir şekilde 105-

aldı. önde, Blazers’tan bir mola tetikliyor.

Video oyununun ileri geri doğası, Portland kesintiden sonraki 4 sayıyı attı ve bir 117 geri tırmandı. -112 marjı 2 ile: 53 saatte. Jokic daha sonra Denver adına arka arkaya maçlarda gol attı, ancak Robert Covington, Portland’ı temas halinde tutmak için merkezdeki üçlüğü dönüştürdü.

Lillard ve Jokic daha sonra kaçırdıkları maçları paylaştılar. Nuggets önde 117-105 ve McCollum ile) öne geçmek için bir korner üçlüğü kaçırdı. saniye kalıyor. Portland faullü bir durumda değildi, ancak Jokic bir spin yer değiştirmesi yaparak tamamen serbest atış çizgisine geldi ve ikisini de 500 yaptı. . Saatte 1 saniye. Bu, Denver’a dört sayılık bir fark sağladı ve şu anki mülkiyette, Carmelo Anthony bir üçlükle kaybetti ve Nuggets’ı avantajlı bir konuma getirdi.

Yine de Blazers’ın işi bitmedi. Lillard en iyi zamanda topu Austin Rivers’dan uzaklaştırdı ve saniyeler sonra McCollum, Portland’ı bire getirmek için bir üçlük gömdü.

Şut saati kapalıyken, Blazers’ın kötü davranması gerekiyordu ve bunu hemen yaptılar ve Monte Morris’i

ile çizgiye gönderdiler. .4 saniye kaldı. Elini sağlam tutan oyuncu her iki çabayı da gösterdi ve Nuggets bir kez daha 3 puan öndeydi.

Sonra daha da büyük bir dram ortaya çıktı. Denver’a incelenen (son derece) şüpheli kötü bir çağrı vardı, bu da Lillard’ı 3 efor için tamamen serbest atış çizgisine göndermiş olabilir.

Engel, yine de çağrının zeminde olduğuna karar verildi ve Blazers topu saha dışına çıkardı. Saniyeler sonra, Lillard, Lillard’a bir şeyler yaptı ve oyunu bağlayan üçlüğü fazla mesai gerektirecek şekilde parçaladı.

Daha önce uzatma süresinde, Morris önemliydi ve şu anda harika bir verimlilik olan şeyi geliştiriyordu. 2 üçlüğü dönüştürdü ve Aaron Gordon’dan bir kova ile gösteride, Nuggets altı sayılık bir öne geçti.

Monte Morris ortaya çıkıyor bir kez daha büyük. Blazer’lar P&R’ın altına giriyor. Herkesi evde tutan bu, Kanter’in açıklama yapmasına gerek yok. Morris bir pull-up ile tepki veriyor 3. pic.twitter.com/lCsPtHUVyt

— Steve Jones Jr. (@stevejones

) 2 Haziran, 2021

Başka bir koruyucu duruşun ardından, Rivers kendi üçlüğüyle Denver’ı bir ile öne geçirdi) -117 marjı. Lillard, sonraki eşyalarda eski moda bir üç sayılık oyunla ele alacaktı, ancak Nuggets sürekli gol atarken, Portland başka bir harika istedi ve Lillard zorluğa bağlıydı.

Hepsi- NBA sayı oyuncusu genel olarak Blazers adına 9 sayı attı ve üç sayılık atışlardan oluşuyor 500 ile açığı 8’den 2’ye düşürmek için saniye saatin saniyesi.

Portland’ın (bir kez daha) kötü olması gerekiyordu ve Morris bir dizi ücretsiz atışı

ile paylaştı. .5 saniye kalıyor. Ancak her ikisini de yapmadığı için kapı yarılarak açıldı ve Lillard çok daha fazla kahramanlıkla içeri girdi. Sadece video hakkını verebilir.

Çifte uzatmaya başlamak için, Lillard görünüşe göre kusursuzdu, ilk 5 sayıyı attı ve üçüncü kez NBA playoff rekoru kırmak için bir başka derin üçlüde bankacılık yaptı. işaretçiler.

2. uzatmada her iki grup da gözle görülür şekilde gaza bastı ve bazı düzensiz oyunlara neden oldu. Yine de, Jokic’ten Porter Jr.’dan büyük bir üçlük kurmak için saygısız bir pas içeren üst düzey dakikalar vardı

Bir moladan sonra, Portland, video oyununu birleştirebilecek bir üçlük atışı kaçırdı ve Nuggets’a video oyununu bir kenara bırakmak için bir şans daha verdi. Jokic arka arkaya eşyalardan gol atamadı, ancak Portland da aynı şekilde smaç kaçırdı ve McCollum 9.1 saniye kalarak saha dışına çıktığında zorunlu olmayan bir hatayla sordu. Bir değerlendirmenin ardından, Morris bir dizi oyunu mühürleyen tamamen ücretsiz atışlar yaptı ve maraton yarışması daha fazla drama olmadan sona erdi.

Denver ortaya çıktı muzaffer ve Nuggets için birçok kahraman vardı. Jokic ile bir ilke imza attı. puan, ribaund, 9 asist ve 4 blok 147 dakika, Porter Jr. dahil 500 puan ve geri tepme. Morris yedek kulübesinden muazzamdı, katkı sağladı 23 sayı ve 5 asist yaptı ve Nuggets bu galibiyetle serinin kontrolünü ele geçirdi.

Yine de, Lillard’ı yenilgide bile gecenin odak noktası olarak açıklamak doğru olur. Playoff mesleğinde yüksek 46 puan aldı. , ve Lillard yaparak bir NBA Playoff rekoru kırdı) onun 132 üç puanlık çabalar. O da – için-24 zeminden ve 9-için-147 tamamen ücretsiz dahil olmak üzere atma çizgisi yardımcı oluyor ve virtüöz verimliliğine 6 ribaund eşlik ediyor.

Dame için son satır:

puan 117 .%8 TS ve 1 ciroya yardımcı olur

— Jackson Frank (@jackfrank_jjf) 2 Haziran, 147

Video oyunu 6 Perşembe günü Portland’da, Blazers’ın hayatta kalmak istemesiyle ortaya çıkıyor. dizi. Ancak bu arada, Video oyunu 5 en büyük drama ile anlık bir geleneksel olarak kutsanabilir ve Lillard’ın çabası rekorda azalacaktır.

500

.