Suns, Lakers'ı Kaldırmak İçin Devin Booker'ın Kilidini Nasıl Açtı?

Bu parça ilk olarak Patreon’da göründü

Devin Booker gitti Salı günkü kritik Video oyunu 5’e karşı Los Angeles Lakers depresyona girdi. Bir dizi ev video oyunu boyunca, koruma şampiyonlarını 65

noktaları için aydınlattı. .2 yüzde gerçek atış, yine de Angles Şehri ona karşı çok daha az nazikti. Yol ayrımında, basitçe noktalarını

dengeledi. yüzde gerçek atış.

Ancak daha sonra Oyun 5 ve 6 geldi, 61 puan ayarına atış vuruşu 77. %3 reel 47 üzerinden 90 oluşan çekim, yüzde 5 reel Perşembe günü karayolunda yakın çekim zaferinde çekim. Lakers’ı bir dizi ilk çeyrek çığıyla gömdü, ve

puanları ve bu video oyunlarının sonunun açılış karesinde yazılması.

Ve dengeyi sağlayan Booker için 29.7 puan

.Los Angeles’a karşı yüzde 6 gerçek sohoting, bu serideki başarı her şey alanla ilgiliydi. Oyun 3 ve 4’teki uzun mesafeler için Lakers zemini azalttı. Onu top ekranlarından uzak tutmaya ve sağ elini ortadan kaldırmaya odaklandılar. Booker sola gitme kabiliyetine sahip, ancak kendi alanıyla en iyi manevrasını yapıyor. Normalde çabalamak istediği yer orası ve Los Angeles bunu anladı. Sonuçlar bunun gibi şeylerdi …

Yöntem özellikle son 5 video oyununda yaygındı ve Oyun 3’te ve çok sayıda güvenilirdi. 4. Cesaret kırıcı atış gecelerinin ardından Phoenix, yıldız golcüsü için daha fazla alan hesaplamanın altını çizdi. Suns, Chris Paul’u köşelere yerleştirmeye ya da Lakers’ın bir spot-up tehlikesini ekarte etmesinden bu yana, Chris Paul’u daha düzenli bir şekilde eleme oyuncusu olarak kullanmaya başladı, bu da onların onu güçlü bir şekilde uzaklaştırmalarına ve Booker’ın talep gören alanında yaşamalarına olanak sağladı.

Bunu yaparken haklı ve meşru idiler. Paul seride 4 yakala ve çek 3’ü aldı ve hepsi en azından biraz havalı bir şekilde baktı. Booker’ın Video oyunu 5 yenilemesinde bile program tamamen aynı kaldı: Paul’ü topun dışında görmezden gelin, Booker için alanı kaldırın (sıklıkla sağında) ve Paul’e uzun toplar yapmaya çalışın.

Kontrast 2, Phoenix’in seri açılış zaferinden ilki olan bir video oyunu oynasın.

Booker’ın yayın yapabileceği tüm alanlara bir göz atın. Bu onun için idealdir. Harika bir yönetim sergiliyor, ancak en rahatı, dar alanlarda gezinmesine ihtiyaç duymak yerine ritmini oluşturmak için bir şut öncesi birkaç dripling yapıldığında kullanılıyor. Üzerinde ıssız bir kanat ve çok önemli olanın tepesi, savunmayı incelemesine, alanını tanımasına ve uyum sağlamak yerine bir ulaşım yolu olarak salya sürmesine izin veriyor. Vurmak için itiraz edilen bir atış, ancak bu tamamen onun tekerlek yuvasında bir kova.

Bu seriyi, sonucun daha az olduğu Video oyunu 2’den biriyle karşılaştırın. Phoenix için faydalıdır.

Temel bir fark olarak, bu oyunlar arasındaki pozisyonlar çeşitlidir. Yukarıdaki klipte, serbest atış çizgisi yakınında Deandre Ayton’ın yerine tetikçi Paul. Güçlü taraf boş. Yaklaşım karşılaştırılabilir kalır: Booker bir pin-down ekrandan alana çalışıyor.

Bunun dışında alan bulunmamaktadır. Muhtemelen aşırı sağa doğru koşmayı ve yokuş aşağı yemek yapmayı tercih ederdi. Bu eylemler, momentumunu bölgeye getirme yeteneğine sahip olduğunda, kendisi ve Suns için ölümcül. Dennis Schröder, tehlikeye atılmış bir Paul’ün yöntemini oynayarak bunu yapma fırsatını engelliyor. Booker’ın alanın küçük pencerelerinden kıpırdamak yerine şut çekme becerisini kullanma eğilimi ortaya çıkıyor.

Bu tür oyunlarda ve bütünsel olarak Maçta, Lakers’ın amacı rotasını yeniden yönlendirmek ve bir dönüş yaratmaktı. Dario Saric ve Mikal Bridges zayıf taraf hareketlerini düzenlemede biraz yavaşlar ve bu onları bir seçim olarak oyundan çıkarıyor- Paul’ün doğrudan katılımı ve top dışı pozisyonu Booker’ı engelliyor.

Bu Paul’un hatası değil. Yardımcı yıldızı için uygun bir geçiş noktası değilse, buradan başlamamalı. Booker ihtiyaç alanı için pin-down’lar. Paul’ün varlığı, Los Angeles’ın başarı için bu listenin “alan” kısmını dışarıda bırakmasına izin verdi.

Paul’ün bir elemeci olarak faydasını gözlemleyin ve adil Booker’ın ritim kapsayıcıları için momentumunu çok daha mükemmel bir şekilde koruyarak, top sürme ve şut hazırlığının çok adımlı bir prosedürün farklı unsurları yerine birlikte çalışmasına izin veriyor.

Booker, tartışmasız, rahatsız edici bilgi işlemin ana alıcısı olmadan sayısız etkinlikte başarılı olmak için yeterli ve deneyimli bir skorerdir. Video oyunu 6 dalgalanması ve altı yıllık özgeçmişi bunu gösteriyor. Lakers’ın en üst sıradaki savunması, Anthony Davis’in kenarda kalmasına/tamamen sağlıklı olmamasına ve LeBron’un daha çok çalışmasına rağmen, pek çoğundan farklı bir zorluk sunuyor. Booker’ın sağ elini kullanan eğilimlerini/yetenekliliğini etkisiz hale getirecek ve geliştiği alanın ölçümlerini azaltacak işçilere sahipler.

Yine de Phoenix gereken tepkiyi verdi. sayaca karşı koymak için hem oyuncular hem de antrenörler olmak üzere rahatsız edici işçiler. Seri ilerledikçe, Suns bu kaynakları takım yıldızına tekrar piste yönlendirmek için kullandı.

Paul’ü köşelere, normalde sol tarafa yerleştirdiler. birincisi, top elinde olmadığında, koruyucusunun Booker’ın nakit bölgelerindeki alanını bulandırma tehlikesini hafifletmek. Booker’ın sağ koluna ulaşmak için tercih ettiği bölgeyi, ister başlangıç kursu olsun, isterse oradaki yılanın alternatifinden zevk alıyor olsun, ödemek için aşırı sağı veya köşeyi temizlemek için ortak bir çaba gösterdiler.

Son derece, Lakers en iyi kalçasına yaslandı. Bir ekran ona yine de istediği gibi devam etme fırsatı verdi, ancak aşırı sağ ya da ona giden bir yol varsa bu çok daha zordu. Bu bazen onun için bazı sorunları tetikledi.

Seçenek, Suns’ın iç Dixie Chicks’lerini taşıması ve Geniş Açık Alanlar yaratmasıydı (üzgünüm … aslında değil, mükemmel bir melodi). Aşırı sağı terk ettiler, zayıf tarafı doldurdular ve gerektiğinde koruyucusunu kendisine borçlu tutmak için köşeye bir nişancı diktiler.

Video oyunu 5, bu taban aralığı stratejisinin en sık kurulduğunu gördü ve Booker’ın ritmini geri kazanmasına yardım etti. Önceki 2 video oyununda nadiren görülen bir şekilde, gideceği alanlara uyumlu bir şekilde ulaştı ve Perşembe gününe kadar sadece yuvarlanıyordu.

Boşaldı. 22 ilk yarı sayılarına giderken 8 3s’lik kariyer rekoru kırdı ve sektirmeden sola ya da doğruca kıvrandı. Geri adım üçlüsünü, dönüşleri ve birkaç yıldır yazdığı jumperlara itiraz edilen bir sürü şeyi deldi.

Onun 14 ilk çeyrek puanları Suns’ı bir

yönlendirdi. -14 kenarı. O andan itibaren, liderlikleri hiçbir zaman aşağıda listelenmedi O ve onlar, her şeye sahiptiler. ihtiyaç duydukları alan.

.