Rapor: NBA Bu Offseason'a Faul Getiren 'Anormal Şut Hareketlerine' Katılmayı Planlıyor

NBA, lig boyunca çılgın skor tulumları ve gece bazında olağanüstü suç performansı sergileyen gruplarla, hücum patlamasının ortasında kalmaya devam ediyor. Sarkacın aslında tek bir talimatta çok ileri gittiğini iddia etmek oldukça basit ve suçların her zamankinden çok daha iyi görünmesinin 1 numaralı nedeni bu olmasa da, NBA açıkça insanları çıldırtan önemli şeyler arasında çözme niyetinde.

ESPN’den Adrian Wojnarwoski’ye göre, lig, oyuncuların “anormal atış hareketleri” yapmalarının kanıtı olan fauller hakkında bir şeyler yapmaya hazırlanıyor. Brooklyn Nets’ten James Harden ve Atlanta Hawks’tan Trae Young, bu tür faulleri çekmekte gerçekten becerikli oyunculara örnek olarak.

NBA’in video oyununun kendisiyle özelleştirme sorunları var. Pek çok kişi, maddenin aslında hücum lehine çok ileri gittiği ve puanlamanın doğal olmayan bir şekilde pompalandığı konusunda hemfikir. NBA, sezon dışında James Harden ve Trae Young gibi NBA’deki yönergelere göre kötü çağrılar yapan yıldız oyuncuların anormal şut hareketlerine katılmaya hazırlanıyor – ancak oyun alanında göz atışları oluyor.

Merak uyandıran bir fikir deneyi, yetkililerin herhangi bir yepyeni anormal atış hareketi kılavuzuna hemen ulaşıp ulaşamayacakları veya gerekip gerekmeyecekleridir. Faktör oyuncuların bir jumper kullanırken etrafta sallanarak faul yapma kabiliyetine sahip olmaları nedeniyle değiştirme zamanı, hakemlerin düdüğü çalacağını anlamalarıdır. Aynı şekilde “anormal” nin nasıl belirtildiği de var, ancak bu ligin öğrenmesi gereken bir şey. Yine de bunlar, onları çizen kişi dışında kimsenin özellikle sevmediği fauller ve küçük bir değişiklik olsa da, bu davetli olurdu.

.