Kristaps Porzingis, Pazar Günü Kulübün Kontrolünden 50.000 Dolar Para Cezasına çarptırıldı

Açık Salı günü NBA, Mavericks’in Kristaps Porzingis’in forvet oyuncusu olduğunu açıkladı $ 50, 000 Mayıs Pazar günü bir kulübe göz atmak için 23 Porzingis lig başına COVID boyunca lig kuralını ihlal etti – 19 salgın, kısıtlamalar herhangi bir bar, kulüp, salon veya benzer bir tesisi kontrol etmekten bir oyuncu. Bu kılavuz, bir oyuncunun gerçekten aşılanmış olup olmamasına rağmen sonuçtur.

NBA, Mavericks’in Kristaps Porzingis $ ‘ına para cezası verdi 50, 000 oyuncuların aşı durumu ne olursa olsun, oyuncuların herhangi bir bara, kulübe, salona veya benzer bir tesise girmesini yasaklayan kuralları çiğnediği için.

– Marc Stein (@TheSteinLine) Might 25, 2021

Ligin değerlendirmesine göre Porzingis, COVID’yi yayabilecek “tehditler” geliştirmedi – 19, bu yüzden Sonuç olarak karantinaya almaya (ve dolayısıyla Clippers’a karşı sayısız şampiyonluk oyununu kaçırmaya) gerek yoktur.

Bunun haberi, LeBron James’in ihlal ettiği tespit edilen tekila markası için bir reklam etkinliğine gittikten sonra kınama cezası almadığı için manşetlerde bulunmasından günler sonra geliyor. ligin sağlık ve güvenlik prosedürleri. Lig, bir bildiride, The Athletic ‘nın Shams Charania.

“Bu olayı, LeBron James gibi diğer oyuncuların yaptığı prosedür suçlarıyla karşılaştırma eğilimini anlarken, bu gerçekler son derece çeşitli. LeBron hızla katıldı. Herkesin aşılanmasının ya da olumsuz bir COVID testi yaptırmasının gerekli olduğu özel bir iş faaliyetiyle ilişkili bir dış olayda, “bildiri onaylıyor. “Lig, her bir muhtemel prosedür suçunu vaka bazında inceler ve her konunun belirli gerçeklerine ve senaryolarına dayalı olarak karantinaları belirler ve disiplini uygular.”

Basketbol açısından bakıldığında, bu aynı şekilde Dallas için bir galibiyet. Porzingis aslında Mavericks mesleğinde inişli çıkışlı bir iş yapıyor, ancak büyük olasılıkla Clippers’ı birinci rauntta yenme umuduyla ona ihtiyaç duyuyorlar. Seride şu anda 1-0 önde olan Dallas, Salı günü Los Angeles’ta 10 oynuyor : 30 öğleden sonra EST. Serinin 1. video oyununda Porzingis, 4’te – 14 puan aldı şut ve 4 ribaund 113 – 103 kazan.

.