Jayson Tatum'un 50 Puanlık Patlaması, Celtics'i Sihirbazlar Üzerinden Oyun Kazanmasına Yol Açtı

Boston Celtics, Doğu Konferansı play-off’larında 7. sırada yer alıyor. Boston, Salı gecesi play-in yarışmasında Washington Wizards’la ilgilendi ve Jayson Tatum’un All-NBA düzeyinde verimliliği sayesinde Celtics, playoff geleceklerini anlamak için ek bir video oyununa ihtiyaç duymayacak. Tatum puan aldı 50, minimum 100 ile 3. video oyunu bu sezona puan verir, bir 118 – 100 galibiyet ev grubu.

Boston, temelde ilk çeyreğin tamamı için kendini rahat keşfetti. Washington ilk liderlerin en eski halini korurken, video oyununda 2 dakikadan daha kısa sürede 5-3 yükselirken, Celtics öne geçme ve çerçevenin tamamı için önde olma yeteneğine sahipti. Yine de Sihirbazlar, yedek muhafız Ish Smith’in yedek kulübesinden uzaktaki oldukça büyük bir yarı sayesinde bir koşuyu bir araya getirme yeteneğine sahipti ve ortasından biraz daha fazla ilerlemeden önce 2. kare boyunca liderliği denedi.

Washington sonunda nadir bulunan 54 – 52 2 grup yarısında soyunma alanına girerken liderlik etti. Bradley Beal (13 puan) ve Russell Westbrook (8 puan, 13 ribaund, 5 yardım, 2 çekim) Smith’in

normal ağır kaldırmasını yaptı puanlar büyük bir artış sağlar. Celtics büyük ölçüde Jayson Tatum’un 18 puanlarına güvenirken, Kemba Walker 12 kendi başına.

Ve Ondan Sonra Tatum 3. turda havalandı. Celtics’in All-NBA ilerlemesi çerçevede düştü 23, Celtics a 10 – 4. çeyreğe önde giden puan. Yapmaya çalıştığı her şey işe yaramış gibi görünüyordu, zıplamalarla sonuçlanan ultra yetenekli 1’e 1 yer değiştirmelerden oluşan istikrarlı bir diyet planı ile Sihirbazların savunmasını şekillendirdi.

Muhtemelen en dikkat çekici dakika, güvende olduğu evi gerçekten dövmüş olan, Tatum’a kesinlikle hiçbir çalışma alanı sağlamak için elinden geleni yapan Smith’e bir kötülük çekmeye çalıştığı an geldi. Tatum bağlantı bulmaya çalıştı, aramayı alamadı ve yine de bir jumper’a çarptı.

Tatum dördüncü turda biraz soğudu, biraz da olsa çünkü böyle art arda ikinci bir çeyreğe sahip olmak gerçekten zor olurdu. Celtics, bir grup olarak, sihirbazların her türlü çabayı göstererek 22 boşa video oyununa geri dönelim.

Tatum gece istatistik sayfasını doldurdu: 50 puan 14 – – 29 çekim için 17 tamamen ücretsiz atış çabaları. Aynı şekilde 8 ribaund, 4 asist, 2 şut ve bir blok yaptı. Walker da 29 sayı ve kendine ait 7 ribaund ile olağanüstü biriydi. Washington için, Beal’den 22 liderliğinde çift haneli sayılarda 4 oyuncu attı, ancak grup hiçbir şeye çarpmayabilir. derin, 3’ten – 21 3.

Galibiyetle birlikte Boston, NBA Playoff’larının ön elemelerinde Brooklyn İnternet’i yönetecek ve ilk video oyunu Mayıs Cumartesi günü yapılacak 22, 20:00 EST. Nets, sezon serisindeki 3 video oyununun hepsini kazandı.

Sihirbazlara Geldiğinde, Indiana Pacers’ın sezon sonrası gelecek. Indiana, Charlotte Hornets’i daha önce geceleri yendi, 144 – 117 2 grup Perşembe gecesini kullanacak kazanan Doğu’da 8 seri başı çekecek ve Philadelphia 76 ers ile bir dizi hazırlayacak.

.