Jaden Springer'ın Yaşı ve Atletizm, 2021 NBA Draftı'nda Onu Değerli Bir Loto Seçimi Yapıyor

Haydi basketbolda atletizm hakkında konuşun. Sıklıkla, atletizmin gerçekten yükseğe sıçraması ve çok fazla sırılsıklam olması olarak düşünürüz. Bu kesinlikle bunun bir parçası, ancak birçok oyuncunun entegrasyonda 30- inçlik köşeleri var ve NBA’de verimli pratik profesyonel sporcular.

Öte yandan bu ligi kontrol eden bir telefon defterinin üzerinden atlayamayan çok oyuncu var. Atletizm bir yelpazedir ve bir tarafta veya diğer tarafta tüm yöntem olmak, her zaman ne tür bir oyuncu olacağınızı belirlemez. Güç, denge ve koordinasyon, tüm yıldızların paylaştığı görünen tek 3 fiziksel niteliktir.

NBA Draftının 2021 merceğinden bunu tartışırken, Kesin 1 numaralı adam, hem temel olarak hem de bu üç özelliğin karışımıyla ilgili olarak Cade Cunningham’dır. Cunningham’ın ötesinde bu sınıfta en iyisini yapan adama gelince, benim param bu sınıfta izci bakış açıları arasında en büyük farklılıklara sahip Tennessee’li birinci sınıf muhafızı Jaden Springer’dan. Bazı yerlerde onu 18 s ve hatta 35 s, diğerleri ise onu ilk 5’te tutuyor. Bu, oldukça derin ve çeşitli bir sınıfta bile oldukça büyük bir dolaşımdır.

Springer’in argümanı, yaşına göre pratikte olağanüstü üretim seviyesiyle başlar. Çeşitlilik.

NCAA Birinci Sınıf öğrencileri 2008 ile 20 %AST, %2 BLK, %2 STL,.65 Ücretsiz Atış Oranı ve minimum

%% veya 3

‘dan çok daha iyi) ) James Harden

Jaden Springer

— Brian (@BrianJDraft) 6 Mayıs, 2021

Eşik sorularının eleştirileri olduğunu anlıyorum ve sıklıkla bireyler (yani ben) bunları göstermek için kullanıyor. analitik analiz yöntemi için sürekli olarak kötü bir yöntem olan bir nokta. Buna bakarken, Springer’ın bunu yaşıtlarının çoğundan bir yıldan fazla gençken yaptığını unutmayın. Kurdu .4 sayı, 4.9 ribaund, 4.1 yardımcı olur ve SEC’de 2.3 hisse (alır + engeller) oynarken fiziksel olarak baskın, etkili koruyucu tasarım ve atış 46.%7 sahadan, 30.%5 3’ten ve

Döndükten sonra 3 aydan kısa bir süre sonra ücretsiz atışlarda yüzdesi2021 Bu daha az sınırlayıcı sınır bariyeri ile değerlendirildiğinde bile, Springer’in gençliği hala öne çıkıyor.

sadece 9 yüksek önemli birinci sınıf öğrencisi çünkü 2021 aslında %2 BLK, %2.5 STL,.65 FTR ve

gibi oldukça düşük limitlere ulaştı. %AST. Onlar

James Harden

Ben Simmons

Cade Cunningham


Marcus Smart

Jaden Springer

Kyle Anderson

De’Anthony Melton

Kadary Richmond


Alex Caruso

— Brian (@BrianJDraft) Nisan 21, 2021

Bu gruptan, Simmons, Cunningham, Anderson, ve Richmond, tüm birinci sınıf sezonları boyunca yaşındaydılar. , Caruso ve Smart sezon boyunca 19 döndü ve sadece Harden ve Melton, Springer ile birinci sınıf projeleri için olarak anlaştı. . Bu oyuncuların hiçbiri sezondan hemen sonra hazırlanmadı – Harden, garip bir faktör için 2 yıl kaldı, Melton ise FBI skandalına yakalanan oyuncular arasındaydı ve tüm ikinci yılı için askıya alındı, son olarak 500 Taslak sınıfı ve tüm yöntemi ikinci tura taşımak.

Melton, Springer’la istatistiksel olarak açıkça paralellik gösteren oyuncular arasındadır, ancak Melton dikey olarak çok daha patlayıcı bir oyuncudur. Yine de, Springer’ın oynama olasılığı en yüksek olan işlev, en azından ilk anlaşması için, Melton’ın Memphis’te oynadığı ile karşılaştırılabilir: Ortalamanın üzerinde oyun kurma, ribaund ve mükemmel oyuncuları desteklemek için fiziksel güç getiren ikincil bir guard. her iki koruma alanına karşı savunma. Springer daha uzun ve daha büyüktür, bu nedenle büyük olasılıkla büyümek için daha fazla alana sahiptir. NBA’in bu yılki en verimli yedek oyuncularından biri olan Melton’ın karbon kopyası olmak bile, neredeyse her olası Draft’ta bir Loto seçimini garanti eder.

Orada Açıkçası, Springer’ın tavsiye ettiği birkaç yere bağlı, büyük gövdeli bir gardiyan daha var: Kyle Lowry.

Jaden Springer’in sürüş tasarımı bana Lowry’yi tavsiye ediyor. Aynı patlamaya sahip değil, ancak gücü ve dar alanlardaki manevrası ile koruyucuları kaldırma yeteneği garip bir şekilde karşılaştırılabilir. Her ikisi de vücutlarına yakın sallanır. pic.twitter.com/muvDZkr2wn

— Robel (@robeltussin) Ocak , 2021

Springer’ı ciddi olarak sorgularken Lowry’nin şutör seviyesindeki şutör asla Lowry’de olmayacak (yine de Lowry az önce şutunu çekti 19 yüzde 3’ten yüzde ve 65 birinci sınıf öğrencisi olarak çizgiden yüzde), eğer varsa üslup benzerlikleri keşfedilebilir. yeterince sert görünüyorsun.

Jaden Springer’in sürüş tasarımı tavsiyeleri Ben Lowry’den. Aynı patlamaya sahip değil, ancak gücü ve dar alanlardaki manevrası ile koruyucuları kaldırma yeteneği garip bir şekilde karşılaştırılabilir. Her ikisi de vücutlarına yakın sallanır. pic.twitter.com/muvDZkr2wn

— Robel (@robeltussin) Ocak , 2021

Bunlar arasındaki fark 2, Springer daha uzun olmasına rağmen, büyük olasılıkla daha az çok yönlü ve alanda patlayıcıdır. Önemli bir şekilde, Springer kesinlikle iki ayaklı bir sıçrayıcıdır ve bu da ona boyada daha az oynaklık sağlar. Temel kavram: Eğer sıçramanız daha uzun sürerse, belirtilen dalış alanı üretme olasılığınız daha düşüktür. Aslında bu ılımlı engeli aşan oyuncular oldu, ancak şu anda biraz ağır başlı olmak Springer’ın şimdiye kadar kendini geliştirme kapasitesini gerçekten sınırladı. Tennessee’de entegre ekranda ve iso sahipliklerinde 8-for-23 vurdu ve Rick Barnes iken ‘ hücum ülkedeki en dost canlısıdır, Springer seçici bir skorer ve şutördür, sadece 30 3 saniye sürer yıl.

Bunlar, Springer’ı şüphesiz en iyi 5, süper yıldız türünden bir seçim olarak sorgulamak için faktörlerdir. Bunlar onu tamamen tepeden 18 dışlayacak faktörler değil. Zarafeti, dokunuşu, vücut kontrolü ve koruyucu yeteneği, onu en kötü ihtimalle tahliyeden hemen sonra, Taslak’taki “en iyiler” arasında (eğer böyle bir şey gerçekten varsa) son derece yedek bir gardiyan yapar. Aynı zamanda, yaşı ve fiziksel gücü, onu avantajlı bir salıncak haline getiriyor.

NBA grupları, özellikle ilk 5 veya 6’nın dışında kalanlar, Draft’ta müstakbel bir süper yıldıza önemli bir vuruş yapma konseptiyle büyüleniyor, ancak kullandıkları yaklaşımlar tipik olarak çok sınırlayıcıdır ve ölçülebilir yeteneklere veya analitik üretime dayanmaz ve tipik olarak bir oyuncunun egzersizlerde ne kadar harika arama yaptığına dayanır. Kendisinden önceki Tyrese Haliburton veya Melton gibi, bu Springer değil, ancak ışıklar açıkken ve video oyunları gerçek olduğunda, bugün NBA için her şey hazır. Ve 5 yıl sonra hala sadece 23 olacak.

2008

.