Ja Morant, Memphis'in 2017'yi Dikkate Aldığı İlk Playoff Berth'i İçin Warriors Karşısında Uzatma Galibiyetine Memphis'i Yönetti

Grizzlies, NBA’in sadece 2 play-in yarışmasında kalma farkını elinde tutuyor ve geçen sezon Bubble’da Portland’a az bir mağlubiyetten sonra, Ja Morant ve arkadaşları. Cuma gecesi Golden State’e karşı bir do-or-die video oyununda büyük zaman sağladı, uzatmada 117 – 112 kazandı.

San Francisco’da karayolunda, Morant skoru 35, 6 yardım ve 4 çekişin yanı sıra, Grizzlies’in son 2 konteyneri uzatmanın son dakikasında perçinlemek için tercih edildiğini gösterir. Batı Konferansı’nın 8 numaralı seri başı ve ön elemede Utah Jazz ile bir konferans.

Video oyunu dalıştan itibaren çılgıncaydı ve Memphis daha önce erken bir liderliğe fırladı. Ön pivot Jonas Valanciunas – play-in’in her iki turunda da muhteşemdi – 2. pisliğini aldı ve sahayı terk etti. Bu, Warriors bölgesine kendi koşularını sağladı ve ilk süreyi bire indirdiler.

Memphis’in bir diğer sırrı da Dillon Brooks’du ve Stephen Curry’ye bahis yapma yeteneğine sahip olduğu savunmaydı. Brooks, Lakers’ın sınır koruyucularının geçmiş performansına sahip olmamasına rağmen, Curry’nin gerçekten zor bir iş yapmasını sağladı ve Andrew Wiggins veya Juan Toscano-Anderson’ın LA’e karşı yaptıklarıyla aynı yöntemle öne çıkmalarına gerek kalmadan Warriors suyu tercih etmedi.

Genel olarak Morant’tan sıcak bir çekim gecesi, Grayson Allen’dan bir çift önemli 3s ve tanınmayan acemi Xavier Tillman Sr.’dan mükemmel bir gece, Grizzlies’e yardım ederek üzücü bir zafer elde etti.

Yine de Warriors, Curry’nin geç sirk atışları yaptığı ve Jordan Poole sınıra ulaştığı için 21 top kaybına bakılmaksızın fazla mesai yapmak için geri döndü üç puanlık bir çabayla sonra büyük bir 3 yaptı ve ondan sonra bir şekilde bir lobda Wiggins’i keşfetti 111.

Memphis ölçeği küçültüp uzatmada Tillman ve Allen’ı video oyununa soktuktan sonra, Morant aralıklı bir zeminle başa çıkma ve Grizzlies için büyük bir galibiyet sağlayacak olan 2 konteyneri koyma ve grubu dışarıya gönderme yeteneğine sahipti. Son Grit n ‘Grind grubunun 2017.

‘ da geri döndüğünü düşünerek ilk kez sezon sonrası.