İsrail Adesanya, UFC 263'te 5 Turda Martin Vettori'yi Domine Etti

Geliyor Uzmanlık mesleğinin ilk kaybından sonra, Israel Adesanya (21 -1), orta sıklet departmanının kralının kim olduğu konusunda hiçbir endişe bırakmadı, unvanını etkili bir şekilde korudu. Martin Vettori (17 -5 -1) Glendale’deki Gila River Arena’dan UFC’de 21 , Arizona.

Vettori oyun planını devreye sokmaktan hiçbir zaman kaybetmedi, Adesanya’nın düşük vuruşunu yakaladı ve şampiyonu sırtına aldı. Mart ayında Jan Blachowicz’e karşı olan savaşından farklı olarak, Adesanya yöntemini görece kolaylıkla ayağa kaldırdı. Adesanya, çok sayıda karışımla başa aktarmadan önce harika bir uyluk vuruşları koleksiyonu ile işleri hazırladı.

Adesanya, 2. turda Vettori’nin bacağına darbe indirmeye devam etti ve işleri ayakta tutmak için yapılan bir kaldırma çabasını erkenden ortadan kaldırdı. Adesanya’nın sakin tavrı, Vettori’yi seçmeye devam ederken ilk 2 tur boyunca tam ekrandaydı.

Vettori 3. turda agresif bir tavırla Adesanya’yı rauntta bir dakikadan az bir sürede yere indirdi ve ağırlığını şampiyona verdi. Adesanya muhafızdan ayrılmaya çalışırken Vettori arkasını döndü. Adesanya, Vettori’nin ayağa kalkmasına izin vermeden önce zahmetsizce geçiş yaptı ve gardiyana geçti. Adesanya, 2 karşılıklı şut üstteyken Vettori’nin bacağıyla uğraşmaya devam etti.

Vettori, Adesanya’yı 4. turda bir kez daha yere indirdi, ancak şampiyonun ayağa kalkma konusunda hiçbir sorunu olmadı. Adesanya onu tekrar tekrar seçtiği için açıkça yorgun bir Vettori atıştan sonra atış tüketti.

5. tur, Adesanya’nın Vettori’nin öne çıkmasını beklediği ve şampiyonun onu geri savurduğu önceki 4 rauntla aynı modeli izledi.

Merkez parçası ilk unvan savunmasını içeriyordu Bu, Adesanya’nın mesleğinin bir rövanşıydı ve şampiyonun topuklarını Mart ayında hafif ağır sıkletlere çıkma çabasında kaybetmeye başladı. Cumartesi gecesine orta sıklet bölümünde 2 yıllık bir başarı ile girdi ve Kevin Gastelum, Robert Whittaker, Yoel Romero ve Paulo Costa’ya kayıplar verdi.

Ancak rakibi Vettori, Adesanya’nın Blachowicz ile olan eğiminde delikler gördüğünü açıkladı. Bu bariz deliklerden bağımsız olarak, Adesanya, şampiyonun elindeki 2018 kaybı nedeniyle Vettori’ye ilk yenilgisini verdi. Cumartesi gecesinden önce, Vettori arka arkaya 5 galibiyet aldı.

21

.