Hacker'lar EA'dan 780 GB Veri Çaldığını Bildirdi

var Bilgisayar korsanları bir işletmeye girip bilgi aldığında sürekli olarak ciddi miktarda sorun. Saldırıdan elde ettikleri şey çok önemli olabilir ve genellikle kişisel gizlilik sızıntılarına veya kişisel bilgilerin alınmasına neden olabilir. Bu, Polonyalı video oyunu tasarımcısı CD Projekt’in yakın zamanda, bilgisayar korsanları içeri girip bireysel personel bilgilerini alıp onları iş istasyonlarına kilitlediğinde ortaya çıktı.

bir çevrimiçi forum gönderisi, bilgisayar korsanları kısa süre önce içeri girip devasa Electronic Arts bilgisayar oyunundan 780 GB bilgi almayı başardılar. Vice, bilgisayar korsanlarının şu anda bilgileri sunmaya çalıştığını ve bunun

FIFA

gibi video oyunlarına ek olarak Frostbite motorunun kaynak kodundan oluştuğunu bildirdiğini bildirdi. ve

Savaş Alanı

EA tepki olarak bu bildiriyi yayınladı. VICE aracılığıyla:

” Ağımıza en az bir saldırının gerçekleştiği mevcut bir istila vakasını inceliyoruz. Bir EA temsilcisi, bir bildiride Anakart’ı bilgilendirdi” dedi. “Hiçbir oyuncu bilgisine erişilmedi ve oyuncunun kişisel gizliliğine yönelik herhangi bir tehdit olduğunu düşünmek için hiçbir faktörümüz yok. Etkinliğin ardından, şu anda güvenlik geliştirmeleri yaptık ve video oyunlarımız veya organizasyonumuz üzerinde bir etki beklemiyoruz. bu sürekli cezai incelemenin bir parçası olarak polis yetkilileri ve diğer profesyonellerle aktif olarak ilgilenmek.”

Neyse ki, alınan tek bilgi ilerleme tarafıyla ilgili olarak kaldı ve kesinlikle bireysel hiçbir şey yok gibi görünüyor. Beyan sadece oyuncu bilgilerine dikkat çekti, bu nedenle şu anda alınmış olabilecek herhangi bir çalışan bilgisinin durumunu anlamıyoruz.

.