David Griffin, Zion Williamson'ın Yeterli Telefon Görüşmesini Almaması Hakkındaki Açıklamaları İçin 50.000 Dolar Para Cezasına çarptırıldı

Herhangi biri Bu sezon aslında Pelikanları görmüş olan Zion Williamson’ın sınırda yaşadığını anlıyor. Şaşırtıcı olmayan bir şekilde, kendisi kadar büyük ve atletik bir oyuncu, başarısının çoğunu sepete doğru giderken keşfetmiş ve onu durdurmak için savunmayı cesaretlendirmiştir. Çoğunlukla, bu işe yarıyor, ancak bu yöntemin kendisi gibi oyuncular için can sıkıcı olabilecek bir yanı var: Aldığı bir dava açılabildiği için hakemlerden sürekli çağrı almayacak. Her sahiplik faul yaptı.

Williamson, çok hacklenen ve sürekli ıslık çalmayan oyuncular arasında yer alıyor. Pelicans yöneticisi David Griffin için, Williamson’ın bir parmak yaralanması nedeniyle sonsuza kadar dışarıda kaldığı belirtildikten sonra aramaların olmaması bir kaynama noktasına ulaştı. Griffin, Williamson’ın yönettiği yöntemin kendisine karşı ligin “şiddeti motive etmesine” bir örnek olduğunu belirtti.

Bunun gibi açıklamalar normalde NBA ile uyuşmuyor , bu yüzden NBA Griffin’e gerçekten $ 50, 000 000

Doğrusu, senaryoları düşündüğümüzde, Griffin sanki inanabileceğinden biraz daha basit bırakmış gibi görünüyor. Normalde birisi grubu veya oyuncuya karşı büyük bir komplo olduğunu belirten bir açıklama yaptığında, bu lig tarafından aşırı bir ceza ile sonuçlanacaktır. Oyuncuların, antrenörlerin ve subayların hakeme çarptırdıkları için aldıkları temel para cezasını kazanmak büyük olasılıkla Griffin için en iyi durumdur.

.