Damian Lillard, Jason Kidd'in Portland'ın Yeni Baş Antrenörü Olmasını İstiyor

Bir yıl boyunca baş antrenör Terry Stotts ile Denver’a ilk tur mağlubiyetini takiben eşit ayrılık yöntemlerinin ardından Path Sports ceketleri, yıldız oyuncuları Damian Lillard’ın ve Cuma gecesi seçimini Yahoo Sports’tan Chris Haynes’e seslendirdi ve Haynes’i bilgilendirdi, “Jason Kidd, arzuladığım kişi.”

Haynes aslında daha önce vardı. Lillard’ın seçim üzerinde “önemli bir katkısı” olacağını bildirdi ve şimdi Lillard, seçimini halka açarak bahsi yükseltiyor. Haynes’e göre ikilinin Oakland’da ortak bir memleketi var ve birkaç yıldır bir ilişkileri var.

The Athletic’den Jason Quick ile yaptığı farklı bir röportajda Lillard, “J. Kidd ve Chauncey”, Clippers’ın asistanı Chauncey Billups’ı anlatıyor.

Milwaukee’de 4 yıl geçirdikten sonra Kidd, önceki 2 sezonda Frank Vogel’in Los Angeles’taki kadrosundaydı. Baş antrenör olarak 183-42 bir meslek sicili var, hiçbir zaman Milwaukee’de 42 galibiyetten fazlasını yayınlamadı.

Portland’ın Lillard’ın mesleği boyunca elde ettiği tüm başarılara ve Path Sports ceketleri için yerdeki kadro oluşturma kısıtlamalarına rağmen, bir antrenman değişikliğinin bunun için gerçekten ne kadar değişeceği belirsiz grup, yine de Lillard’ın kabul ettiği birini keşfetmek kesinlikle yardımcı olabilir. Portland da benzer şekilde, sık sık yaralanan Zach Collins ile Anfernee Simons ve Nassir Little’dan oluşan önemli bir genç beceriye sahip.

Lillard, Portland’dan memnun görünmüyor, ancak açıkça görülüyor. dalıştan itibaren bu sezon dışında daha agresif bir liderlik fonksiyonu alarak, bu kafa antrenmanı aramasıyla başlıyor.

.