Connecticut Sun, WNBA Grubunun Yenileceği Gibi Görünüyor

Connecticut Sun, herkesin gelmesi gerektiğini görmesi gereken WNBA güç merkezidir. MVP lideri Jonquel Jones, All-Star kanadı DeWanna Bonner ve olağanüstü rotasyon oyuncularından oluşan bir filo tarafından yönetilen Sun, sezona 3 hafta galip gelen grup haline geldi. İkna edici 54-47 Salı günü Las Vegas Aces’i yenmek ligi korkutmalı.

9 video oyunu

– video oyunu rutin sezonu, Connecticut, hem Aslar hem de Phoenix Mercury üzerinde bir dizi galibiyetle 7-2. Her galibiyet aslında 3 çift haneli patlamadan oluşan 2 veya daha fazla eşyanın üzerine geldi. Grubun sadece 2 mağlubiyeti, hem Minnesota Lynx’e hem de iktidar şampiyonu Seattle Storm’a uzatmalarda bulunabilir.

Taraftarlar, medya ve hatta ligin temel denetçileri bile Connecticut’ı çoğunlukla görmezden geldi. Bu büyük olasılıkla, geçen sezon takımı Aces’e beş maçlık bir yarı final serisine götüren Sun’ın koruyucu çapası Alyssa Thomas’ın Aşillerini denizaşırı ülkelerde parçalamış ve WNBA’de oynayamayacağı gerçeğinden kaynaklanıyor. Bonner ve Jones aynı şekilde, Jones 2020 balondan çıkarken bu sezondan önce sahayı hiç paylaşmamıştı.

Hepsini kazanmak için Connecticut’ı seçerken dikkatli olmak için pek çok faktör vardı, ancak Güneş neden onları şimdi satın almanız gerektiğini açıklıyor. Bonner, Jones ve forvet Brionna Jones, gezegendeki en zorlu iç sistemler arasında üretim yapıyor. Hızlı ayak hızı, uzun kollar ve yükselen yüksekliğin karışımı, çemberdeki rakip korumalar ve uzunlar için bir sorundur.

Pahalı istatistikler aynı fikirde: Göre Synergy Sports’a göre, pick-and-roll’daki roll-man aslında basitçe gol attı 10 Güneş’e karşı 43 denemelerine işaret ediyor. 6′ 6 Jonquel Jones’u veya 6′ 4 Bonner’ın erişimini düzenli bir şekilde incelemekte büyük şans. 19 geri alma çabalarında, rakipler de aynı şekilde gol attı sadece 10 puan. Connecticut, her iki klasmanda da ligin lideri olurken, post-up olmayan senaryolarda çemberi korumada 2. sırada yer alıyor.

Connecticut’a karşı bir fırsata sahip olmak için, önemli bir kısmı menzilden çekmeniz veya vardiyada çalıştırmanız gerekecek. Genel olarak Synergy, Connecticut’ı ligde yarı saha savunmasında en iyi ikinci grup olarak gösteriyor. Bu, 100 eşya başına 5 puandan fazla olan bir koruyucu puana eşittir 2020 . 94.2 puan 100 eşyasına izin verilir ligi lider ve son 7 yılda tüm gruplar arasında en iyi ikinci sırada yer alacak.

Bütün bu rakamlar şunu belirtmek içindir: Connecticut disiplinlidir , hızlı, deneyimli ve bir oyuncu numaralarını alsa bile birkaç seçkin seçeneği kesmek için bir oyun planına sahip. Örneğin Salı gecesini ele alalım– Liz Cambage 26 puanlarını toplarken 11- için-17 öncelikle post-up’lar yoluyla çekim, Asların geri kalanı 40 puan

– için-47 çekim. Bu sadece 27. Yüzde 2.

Aynı şekilde Jonquel Jones’un kaçınılmaz olduğunu da gösterir. ve hiçbir grubun onu durduramayacağı açık hale geliyor. Jones 2017 ligin En İyi Oyuncusuydu ve 4 kısa yıl içinde, WNBA’daki en korunması zor iki yönlü oyuncu olabilir. . 6′ 6 ortası dengeleniyor 21.6 video oyunu başına puan 54.Yüzde 5 çekim– yapmaktan

oluşur onun 2017 ile 3’ten 27 dener .1 ribaund, 3 asist, 1.7 alma, 1.2 blok ve video oyunu başına 2.9 top kaybı.

Aynı şekilde, koridorda euro-adım şamandıraları yapmak ve üç sayılık atışlara karşı geri dönüş yapmak gibi gerçekten düzenli merkez şeyler yapıyor. (Şuraya bakın: bu normal değil. Sadece tek boynuzlu atlar bu tür atışlar yapar.)

Artık mesele Jones’un ne olabileceği değil, çünkü gerçek ki o şu anda öyle. WNBA, onunla eşleşecek kadar minimum oyuncu kaynağına sahip ve bu boyuta sahip olanlar, her yer değiştirmesini takip edecek atletik hediyelere neredeyse hiç sahip değiller. 2 video oyununda, iktidardaki MVP A’ja Wilson’ın Aces’ine karşı Jones, 39 sayı attı 13- için-21 çekim. İktidardaki Finaller MVP’si Breanna Stewart’ın Fırtınasına karşı 26 sayı attı 10- için-17 çekim.

Çoğu durumda, bir savunmanın en iyi alternatifi, onun kaçırdığını ummaktır. Jonquel Jones, Sun’ın kazanma yöntemlerini sürdürmesi için çok önemli.

Jones’un oyunu aslında Bonner’ı da olumlu etkiledi. Wubble’da Bonner, geleneksel olarak fantastik bir 6. kadından daha fazlası olduğunu gösterdi ve Güneş’e 32 liderlik etti. .Video oyunu başına 7 puan ve WNBA Finalleri dışında sadece bir video oyunu düşüyor. Jones’un koruyucu ilginin bir kısmını cezbetmeye başlaması şaşırtıcı olmasa gerek 2021 içinde sayıları artıyor.

Sepetin etrafında engebeli bir tur attı, ancak Bonner gerçekten yaptı onun 94 üç sayılık atışları, etkili basket kısmını neredeyse 2 porsiyon puanı yükseltti. Geçen sezon, basitçe 27

yaptı. denemeler. Bonner’ın Jones’un yanında biraz enerji tasarrufu yapmasıyla (kullanım oranı yüzde 2,9 düştü ve video oyunu başına 3,4 daha az basket denemesi yapıyor), o da olağanüstü bir koruyucu sezon geçiriyor.

Atıcıyı koruyan 94 eşyalarında, ona izin verilir basitçe 52 puan (94 – için-70 çekim), Synergy Sports’a göre. 40 veya daha fazla eşyayı fiilen koruyan tüm oyunculardan sadece 4 oyuncu fiilen izin verdi eşya başına daha az puan.

Birçok WNBA grubunun programında bu yöntemin neredeyse dörtte biri olmamıza rağmen, sezon inanılmaz derecede erken. . Chicago Sky, Candace Parker ve Allie Quigley’nin şimdiye kadar sadece bir video oyununda oynamasıyla henüz anlaşmadı, Mercury bir aydır Diana Taurasi’den yoksun ve Washington Mystics, Elena Delle Donne’u sahada görmedi. Aslar, Ağustos ayında Connecticut’ta oynamak için başka bir fırsat elde edecek.

Bugün ise sezonun 2. haftasında Güneş’i yenen Fırtına, en önemli rakipleri gibi görünüyor. Seattle sadece bir video oyununu kaybetti ve 6-1’lik bölüm puanları ile ligin tepesinde oturuyor. Geçen sezon Natasha Howard ve Alysha Clark’ta 2 acemi kaybettikten sonra bile Fırtına, Sue Bird, Jewell Loyd ve Stewart’tan oluşan büyük 3’ün arkasından yuvarlanıyor. Ayrıca, uzatmada 3 puan farkla ilk maçlarında Connecticut’ın en iyi derecesini aldılar.

Takviminizi açık bırakın. O grupların Haziran’da tekrar oynayacağını göreceğiz 10.

.