Charles Oliveira Michael Chandler'ı UFC 262'de Hafif Siklet Ünvanı Kazanmak İçin Şaşırttı

Charles Oliveira yepyeni hafif siklet kralıdır. Khabib Nurmagomedov resmi olarak Octagon’dan uzaklaştıktan sonra, Oliveira TKOing Michael Chandler bölümünün dizginlerini Houston’daki Toyota Center’dan UFC’de 262 aldı.

Oliveira, Chandler’ı yere fırlatan bir tekme ile tahliyeden uçtu. Chandler ayağa fırladı ve bir avuç dolusu vahşi çekimle takip ederek Oliveira’yı kocaman bir kancayla yakaladı. Chandler, Oliveira’yı giyotinle yere indirdi, ancak Oliveira geçiş yaptı ve Chandler’ın sırtını aldı.

Chandler ayağa kalktı ve rakibini bir kez daha çeşitli sol ve haklarla sakatlamadan önce Oliveira’nın ayağa kalkmasını bekliyordu. Chandler, Oliveira’yı düşürdü, ancak görevi tamamlayamadı ve raund tamamlanmadan önce yerde Oliveira’nın savunmasına geçemedi.

2. turun basit dakikalarında Oliveira, Chandler’ı büyük bir şaşkınlıkla şaşkına çevirdi. Onu tersine tökezleyerek gönderen ve sırtüstü Chandler ile görevi sonlandıran sayaç sol kroşe.

Oliveira, son 8 maçını 2018 ‘ya geri dönerek kazandı ve son başarısı Aralık ayında Tony Ferguson’u yenmek için mevcuttu.

Chandler, Bellator’da üç kez hafif sıklet şampiyonu ve UFC’ye girmeden önce, Sidney Hooligan ve Benson Henderson’ı arka arkaya nakavt galibiyetiyle promo ile bitirdi. Ocak ayında Dan Hooker’ın ilk tur TKO’su ile.

.