Brandon Moreno, Deiveson Figueiredo'yu Göndererek ve Flyweight Kemerini Kazanarak UFC'nin İlk Meksika doğumlu Şampiyonu Oldu

5 Aralık ayında Deiveson Figueiredo ve Brandon Moreno için rauntlar yeterli değildi, ancak Moreno’nun Glendale’deki Gila River Arena’dan UFC’de 263 sinek siklet şampiyonunu kazanması için sadece 3 raund gerekti. Arizona. Bu galibiyetle Moreno, UFC tarihinde Meksika doğumlu ilk şampiyon olarak tarihe geçti.

Figueiredo, ayrılmadan önce ön elemelerde bir dakikadan fazla bekledi. Moreno’nun yöntemini kesin karışımlarla savaşta hissetmesine izin veren ilk vuruşu. Moreno, Figueiredo’yu geriye doğru yürümeye devam ederek şampiyonu yere düşüren bir bakış atışı ile yaraladı. Figueiredo, yöntemini tekrar ayağa kaldırdı, ancak turun tamamlanmasıyla grevleri tüketmeye devam etti.

İkinci devrenin başlarında Moreno, Figueiredo’yu bir kez daha yumruklayarak yaraladı, ancak şampiyon bir vücut kilidiyle içeri girdi ve rakibini yere indirdi. Figueiredo giyotin için ellerini kilitlemeye çalışırken, Moreno geçiş yaptı, sırtını aldı ve tam korumanın içine geri döndü. Moreno, 3. turu açmak için agresif davrandı, Figueiredo’yu yere indirdi, sırtını sıvazladı ve şampiyonu boğdu.

Moreno UFC’de nakavtla oynadığı son 5 maçında 4-0-1 oldu 255, 3 seçim ve bir beraberlik. Figueiredo, Mart ayında mesleğinin tek savaşını Jussier Formiga’ya kaybettiği için aslında baskındı. Figueiredo, Şubat ayında Joseph Benavidez ile ön maçında kilo kaybettikten sonra, Temmuz ayında Benavidez’i bölüm tacını kazanması için gönderdi.

Düşük bir darbe masrafı Figueiredo, Aralık’ta hemen toparlandı, ancak Moreno rövanş maçında bunu yaklaşık olarak yargıçlara bırakmadı.

.