Bir Azınlık Sahibinin İddiası, Timberwolves Satışının Grubu Minnesota'da Tutması İçin A-Rod'un Grubuna İhtiyaç Duymadığını Açıkladı

Gibi ESPN’den Adrian Wojnarowski, Timberwolves ve Lynx azınlık sahibi Meyer Orbach’ın bir hikayesinde ayrıntılı olarak anlatılan bir sorun, Minneapolis’teki ABD Bölge Mahkemesinde, toptan sahibi Glen Taylor’ın Wolves’u Marc Tradition’a sattığını ve Alex Rodriguez’in franchise işbirliği sözleşmesini bozduğunu ilan eden bir sorun sundu. .

Orbach tarafından sunulan sorun önemli bir keşiften ibarettir : Taylor’un kamuoyuna yaptığı açıklamaların aksine, Marc Tradition ve Alex Rodriguez ile yapılan 1,5 milyar dolarlık satış anlaşmasında, franchise’ı Minnesota’da tutmak için yepyeni bir sahiplik grubuna ihtiyaç duyan herhangi bir düzenleme yok. https://t.co/BXaIPJetwK

— Adrian Wojnarowski (@wojespn) Mayıs 26, 2021

ESPN tarafından edinilen soruna göre Orbach, Taylor’ın, Franchise. “Etiketleme hakları” nın, azınlık sahiplerinin, toplu sahip (bu durumda Taylor) kendi payını teklif etmeden önce hisselerini sunmalarına izin vermesi beklenir.

Orbach, Kurtlar ve Lynx’in yüzde 17 oranından fazlasına sahip . Şikayetinde, Taylor’ın farklı bir şekilde açıkça ifade etmesine rağmen, teklifte Lore-Rodriguez grubunun grupları hareket ettirmesini kısıtlayan hiçbir hüküm bulunmadığını beyan eder.

ESPN başına satış, son onay için hala NBA Yönetim Kurulu’nun oylamasına ihtiyaç duyuyor. Aynı şekilde 1 Temmuz’a kadar tamamlanması beklenmektedir. Rapora göre ifade, yeni bir mülkiyetin devir için bir danışmanlar kuruluna sunulması gerekeceğini, ancak yeniden yerleştirme yapmak için danışmalar kurulunun onayını gerektirmediğini belirtmektedir. Standart terimlerle, Tradition ve Rodriguez grubu satın alabilir, kuruldan Seattle veya Las Vegas’a ya da istedikleri herhangi bir yere taşınmasını isteyebilir ve yönetim kurulu tavsiye etmese bile yapabilir. Taylor’ın gerçekte açıkça ifade ettiği şeye dayanarak, bu, teoride arzuladıklarıyla uyumlu olmayan bir şey olmalıdır.

Bu hikaye hala kuruluyor, bu nedenle bunun herhangi bir yöntemde satışı durdurup tutmayacağı veya Timberwolves ve Lynx’i Twin Cities’de tutup tutmayacağı belirsiz. Ancak bu, prosedürü kesinlikle karmaşık hale getirebilir ve aynı şekilde Minnesota basketbol taraftarlarını, franchise’ın geleceğiyle yapmak zorunda kalacaklarından daha endişeli hale getirebilir. Yine de, Wolves taraftarları için önemli bir nokta varsa, NBA bunu karı artırmak için kullanmak istediği için, Seattle veya Las Vegas’ın bir gruba girmesiyle ilgili neredeyse tüm konuşmaların aslında büyümeye odaklanmış olmasıdır. Lore-Rodriguez grubu istese bile aktarım zor görünebilir, ancak kesinlikle bu olasılıkları kontrol etme yöntemlerinde konumlandırılan birkaç iç zorluk varmış gibi görünüyor.

.