Bam Adebayo, Kendisine Yılın Koruyucu Oyuncusu Seçileceğini Tahmin Ediyor

Bam Adebayo’nun bakış açısına göre, Yılın Savunma Oyuncusu için bir seçenek var: kendisi.

Miami Heat, Salı günü Boston Celtics’i yendikten sonra Adebayo gecesi TNT ile hızlı bir TELEVİZYON röportajı yaptı ve ödül için iddiasını ortaya koydu.

TNT uzmanı Dwyane Wade saç modeli için Adebayo ile dalga geçtiğinde, Adebayo “Hey adamım, bu bana Yılın Koruyucu Oyuncusu oluyor. Bunu tartışalım.”

“Savunma için ne gerekiyorsa yaparım” diyerek devam etti. “Ve ben o kişiyi terk edeceğim.”

Adebayo, savunmada ne yaparsa yapsın yüzde 100 haklı. Gruba bloklar halinde liderlik ediyor, 3. sırada yer alıyor ve genel olarak döşeme projesiyle ilgilenebiliyor. Çağdaş bir koruyucu çapa olma konusunda, Adebayo’dan daha iyi bir hale getirmek zordur. Düşme koruması oynayabilir, değiştirebilir ve Isı gereksinimi ile ilgili başka herhangi bir planı oynayabilir. Daha küçük boyutlu, daha hızlı muhafızlara dönüşebilen ve kesinlikle işe yarayan son derece birkaç büyük var. En azından birinci takım All-Defence için kilit olmalı.

Ancak bu, Yılın Koruyucu Oyuncusu alacağı yıla benzemiyor. Şimdi, Utah’dan Rudy Gobert ile Philadelphia’dan Ben Simmons arasında iki kişilik bir ödül yarışı gibi görünüyor. Camı Temizleme’ye göre, cazibe başlangıçta savunmada ve 76 ers 2. sırada; Isı 8. sırada. Allure aynı şekilde ligin en iyi rekoruna sahipken, 76 oyuncular Doğu Konferansı’nda ilk sırada yer alıyor. Heat ise Doğu’da 6. sırada ve bugün ligde elit gruplar arasında yer almıyor. Yılın Savunma Oyuncusu için saçları bölmek önemlidir.

Yine de, Adebayo bugün kazanma iddiasını koruyor olmalı. Jimmy Butler’a ek olarak, Balondaki Finallere gittikten sonra Miami’yi ayakta tutmak için çok şey yaptı. Bu ödüller, tartışmaya indirgeniyor ve Adebayo’nun bu sezon için özgeçmişinde birkaç kusur daha var. Bu aynı şekilde büyük olasılıkla Adebayo’nun ligin en iyi koruyucusu olarak iddiasını son kez göstereceği bir durum değil.

.